KONTYNUUJEMY NASZE DZIEDZICTWO

Historia klubu

Pamiętamy o naszych korzeniach, bo to one wyznaczają kierunek w jakim dążymy. Poznajcie historię naszego klubu oraz historię naszych naszych podopiecznych, o których było głośno na przestrzeni lat!

Zacznijmy od początku

Historia klubu

Nie wczoraj, ani nie rok temu, a nawet nie w tym wieku… a dokładnie w 1991 roku powstał klub, który jako podstawę swojej działalności założył szkolenie mistrzów krajowego narciarstwa zjazdowego. Początkowo pod nazwą Krakowski Klub Narciarski, od 2005 roku jako Krakowski Klub Narciarski Siepraw-Ski, a od 2021 już jako Krakowski Klub Sportowy Siepraw-Ski trenuje ścisłą czołówkę polskich narciarzy.

Pod koniec ubiegłego wieku KKN dosłownie zdominował narciarstwo alpejskie w Polsce. Już w 1995 roku na Mistrzostwach Polski Juniorów nasi zawodnicy zajęli 4 pierwsze miejsca (Filip Gocman, Wojciech Podgórny, Jurand Podgórny, Wojtek Marek (Kaim)) w Slalomie Gigancie, a 6 był Rafał Głowacki. W kolejnych latach zawodnicy KKN wielokrotnie zdobywali Mistrzostwa Polski młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

było o nas głośno

Sukcesy nie tylko w Polsce

Ostatnie 10 lat to też doskonały czas dla KKN Siepraw-Ski. W 2003 roku w Sieprawiu otwarto stok narciarski i na nim swoją karierę zaczął Paweł Pyjas (pierwszy olimpijczyk z Krakowa). Wyróżnić również można Mistrzów Polski Juniorów i medalistów takich zawodników jak: Piotr Pyjas, bracia Piotr i Kamil Oramusowie, Michał Michalik i Norbert Wróbel, siostry Paulina i Gabriela Hopek.

W 2015 roku na zawodach Trofeo Topolino 5 miejsce zajął Paweł Pyjas, a w 2016 11 był Michał Michalik – obaj późniejsi Mistrzowie Polski Seniorów.

Historia klubu w XXI wieku

XXI wiek to również doskonały czas dla KKS Siepraw-Ski. W 2003 roku w Sieprawiu otwarto stok narciarski, a na nim swoją karierę rozpoczął Paweł Pyjas (pierwszy olimpijczyk konkurencji alpejskich z Krakowa). Wyróżnić również należy następujących zawodników z tytułami Mistrzów Polski Juniorów oraz medalistów zawodów rangi Mistrzostw Polski:

Piotr Pyjas, bracia Piotr i Kamil Oramusowie, Michał Michalik, Norbert Wróbel, siostry Paulina i Gabriela Hopek.

Szkolimy mistrzów

Naszym celem już od początku, było szkolenie przyszłych mistrzów narciarstwa.

Idziemy po zwycięstwo

Mamy już długą listę Mistrzów Polski seniorów i juniorów. Teraz idziemy po mistrzostwa świata.

Stawiamy na juniorów

By wyszkolić najlepszych adeptów narciarstwa, rozpoczynamy treningi już od najmłodszych lat.

prosto do celu

W pogoni za sukcesami

KS Siepraw-Ski to zgrany team zawodników z ogromnymi ambicjami sportowymi, nastawionych na odnoszenie sukcesów zarówno indywidualnych jak i grupowych. Jako klub chwalimy się następującymi osiągnięciami:

• I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (2015) klasyfikacja Klubowa
  • I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (2016) klasyfikacja Klubowa
  • Dwukrotne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi MOZN
  • I miejsce MPP w klasyfikacji klubowej (2015)
  • II miejsce MPP w klasyfikacji klubowej (2016)
  • I i II miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii Juniorów B (Michał Michalik / Norbert
    Wróbel 2016)
  • I i III miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii Juniorów B (Paweł Pyjas / Norbert Wrobel
sukcesy przed nami

Cele na lata

Od 2020 roku klub skupił się na trenowaniu najmłodszych adeptów narciarstwa. Nasi najstarsi zawodnicy to obecnie dwunastolatkowie, czyli roczniki 2010. Szkolenie alpejskich mistrzów jest procesem długofalowym, któremu podporządkowane są treningi przez cały rok. W 2022 nasza kadra trenerska poszerzyła się o dwóch kolejnych pasjonatów sportu. Do jakże zasłużonego Andrzeja Gocmana dołączył Filip Gocman (uwaga!!! nadal aktualny Mistrz Polski w zjeździe) i Marcin Suzin (wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Pływaniu). Filip razem z Andrzejem Gocmanem odpowiadają za szkolenie narciarskie, natomiast Marcin prowadzi treningi ogólnorozwojowe i sekcję pływacką. Na efekty przyjętej strategii nie trzeba było długo czekać. W 2022 nasza zawodniczka Aleksandra Kasperkiewicz zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski w kategorii Junior E (roczniki 2012-2013) na zawodach rozegranych w Kluszkowcach.

Mistrzostwie Polski Seniorów z naszego klubu:

• Stephane Exartier 1996, 1997 (SL)
  • Filip Gocman 1998 (DH)
  • Józefina Gocman 1999 (SG)
  • Wojciech Podgórny 1998 (SG, GS), 2000 (SG, GS, KOMBINACJA), 2001 (GS)
  • Paweł Pyjas 2018 (SL), 2021 (GS), 2022 (SL, SG, GS, DH)
  • Michał Michalik 2019 (kombinacja)

Mistrzów Polski Juniorów nie wymieniamy bo aż za dużo tego 😉

*SL – slalom, DH – zjazd ,SG – super gigant, GS – gigant slalom