SUCHA ZAPRAWA – Przygotuj się do sezonu narciarskiego!

Zajęcia ruchowe mające na celu przygotowanie do sezonu narciarskiego. Jak istotna jest praca wykonana przed sezonem, możemy przekonać się śledząc statystyki wypadków i odniesionych kontuzji po zakończeniu zimy.

Jako klub szkolący zawodników narciarstwa alpejskiego doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne jest przygotowanie fizyczne do sezonu oraz bezpieczeństwo osób jeżdżących na nartach. Postanowiliśmy wyjść z inicjatywą otwartych zajęć przygotowania fizycznego wraz z promocją bezpiecznego zachowania na stokach. Chcemy zarazić jak najwięcej miłośników amatorskiej jazdy na nartach potrzebą aktywnego przygotowania się do zimy już na kilka miesięcy przed jej rozpoczęciem. Jesteśmy przekonani, że nie tylko poprawi to bezpieczeństwo kursantów, ale również zwiększy satysfakcję z białego szaleństwa.

 

Metodologia Zajęć

Zajęcia oparte na wypracowanym w klubie systemie szkoleniowym naszych zawodników jednak mając na uwadze, że kierowane są do amatorów. Szczególna uwaga zwrócona zostanie na części ciała i partie mięśni najbardziej narażone na przeciążenia i urazy.

Większość zajęć będzie odbywać się równolegle z treningami naszych zawodników – mamy nadzieję, że będzie to dodatkowa motywacja.

 

Harmonogram Zajęć

  • Dni: Poniedziałki, środy, piątki i soboty (soboty co drugi/trzeci tydzień).
  • Lokalizacje:
    • Poniedziałki, środy, piątki w Krakowie: park imienia dr Henryka Jordana oraz stadion Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Kraków Zachód – Plac Na Groblach 23.
    • Soboty: teren stacji narciarskiej Siepraw-Ski, Kawęciny 11 Siepraw.
  • Godziny: W tygodniu godziny popołudniowe (wakacje 17:00, w roku szkolnym 18:00/18:30), w soboty 11:00.

 

Grupy Uczestników

Uczestnicy podzieleni na trzy grupy: przedszkolaki, uczniowie i młodzież. Do każdej grupy oddzielny prowadzący.

 

Termin i Kontakt

Zapraszamy wszystkich chętnych od 1-07-2023 do 31-10-2023.

 

Zgłoszenia:

 

Współpraca oraz sponsorzy: